FIZJOTERAPIA PRZED I POOPERACYJNA

Z różnych przyczyn niektórzy z nas czekają na operację dotyczącą narządu ruchu. Każdy taki zabieg jest w pewnym sensie urazem w naszym ciele. Oczywiście urazem kontrolowanym i celowanym. Jednak dochodzi podczas niego do przerwania ciągłości tkanek, wycięcia zniszczonych struktur lub odtworzenia ich przy pomocy różnych elementów zastępczych.

Warto się do niego przygotować. Profesjonalnie przeprowadzona fizjoterapia wzmacnia mięśnie, poprawia biomechanikę poruszania się ciała, zmniejsza objawy bólowe ale przede wszystkim poprawia ukrwienie tkanek w obrębie pola operacyjnego. Dzięki temu nasz organizm dostarcza tam więcej tlenu i produktów odżywczych i odbiera produkty przemiany materii. W konsekwencji usprawnia to regenerację tkanek po operacji a więc prowadzi do szybszego powrotu do zdrowia i sprawności.

Niezależnie czy byłeś poddany fizjoterapii przed zabiegiem chirurgicznym czy nie, warto poddać się fizjoterapii pooperacyjnej. W zależności od zaleceń lekarskich jak i obserwacji fizjoterapeuty dostosujemy indywidualny program terapii aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Ważne elementy rehabilitacji pozabiegowej to:

  • działania obrzękowe,
  • terapia blizny,
  • poprawa ukrwienia uszkodzonych tkanek,
  • bodźcowanie czucia głębokiego i powierzchownego,
  • wzmocnienie siły mięśniowej
  • odtworzenie funkcji operowanej struktury.

Chcemy abyś wrócił do swojej pracy, sportu albo hobby. Przy Twojej współpracy możemy wiele osiągnąć.

FIZJOterapię PRZED- I POOPERACYJNĄ prowadzą:

MGR ANNA REINER, MGR ZUZANNA PLATA, MGR ANNA KUŚNIERCZYK

STOSOWANE METODY