FIZJOTERAPIA W HEMIPLEGII

Witajcie!!!

Przybliżymy Wam dzisiaj naszą propozycję kompleksowej fizjoterapii w niedowładach połowiczych. Z Karoliną spotkałyśmy się rok temu. Pierwsze spotkanie, pierwszy uścisk dłoni (Karolina podała wtedy lewą rękę), pierwsza rozmowa przepełniona potężnymi emocjami: strach, niepewność, zawstydzenie… i wołanie: „Chcę być sprawna! Chcę tańczyć!”… a tu bezradność.

W 2012 roku w Karoliny mózgu zaczęło podkrwawiać naczynie krwionośne. Doprowadziło to do niedokrwienia, niedotlenienia mózgu, a w konsekwencji do niedowładu połowiczego prawej strony ciała. Czekało ją wtedy wyczerpujące leczenie i długotrwała rehabilitacja. Po 7 latach od tamtego incydentu spotkałyśmy się. Sytuacja o tyle trudna, że ciągle mówi się, że najważniejszy jest pierwszy rok usprawniania ruchowego. Ale przecież plastyczność mózgu jest nieograniczona i nieodgadniona! Trzeba działać i się nie poddawać!

Razem z Karoliną uzgodniłyśmy cele krótko i długoterminowe oraz ustaliłyśmy plan działania. Zastosowałyśmy terapie standardowe jak i niestandardowe, neurologiczne i ortopedyczne. Wszystko po to, aby przyatakować organizm przeróżnymi rodzajami bodźców. Przez ostatni rok pracowałyśmy 2 razy w tygodniu po 2-3 godziny. Poza tym Karolina sama w domu odbywała indywidualny trening ruchowy z tych ćwiczeń, które sama jest w stanie wykonać. Intensywność terapii utrzymujemy cały
czas i podnosimy poprzeczkę!

Stosujemy elementy PNF, NDT-Bobath, terapię manualną, osteopatię, terapię wisceralną, neuromobilizacje, masaż tkanek głębokich, centralną i obwodową stabilizację. Wszystko po to, aby jak najszybciej i jak najbardziej technicznie przeprowadzić normalizację pracy mięśni tułowia, terapię funkcjonalną ręki, trening determinantów chodu, stymulację czucia powierzchownego, głębokiego, równowagi i koordynacji. Dodatkowo raz w miesiącu stosujemy ogólne odreagowanie układu nerwowego przy pomocy pinoterapii, a raz w tygodniu nakłuwamy spastyczne mięśnie techniką suchego igłowania.

Po roku bardzo intensywnej pracy Karoliny wiemy, że warto walczyć! Małymi krokami dążymy, aby za rok pierwszy taniec na ślubnym kobiercu był tańcem marzeń! Na ten moment poprawiła się postawa ciała, Karolina mniej utyka podczas chodu, wchodzi po schodach bez podparcia, wita się prawą ręką i zaczyna jeść półpłynne posiłki również prawą ręką. Jest też bardziej pewna siebie i mniej wstydzi się swojej niesprawności! A tutaj wielkie podziękowania dla narzeczonego Łukasza oraz całej rodziny i znajomych za wsparcie! We wszystkich chorobach jest to nieodzowny element powrotu do zdrowia. Karolina jesteśmy wszyscy z Ciebie dumni! Oby tak dalej!

Możecie pomóc Karolinie dalej się rehabilitować, by spełniać marzenia, wpłacając pieniądze lub przekazując 1% podatku:
OPOLSKIE STOWARZYSZENIE REHABILITACJI NEUROLOGICZNEJ I FUNKCJONALNEJ
KRS 0000273196
Cel szczegółowy: Karolina Koźlik

Zapraszamy również na aukcje charytatywne pamiątek sportowych na funpage-u Pomagamy
Karolinie na Facebook-u. https://www.facebook.com/groups/362584434613295